Pewne zwycięstwo Śląska z SKK! „Wojskowi” odczarowali Halę AWF

Po dobrym meczu Śląsk Wrocław pokonał SKK Siedlce 84:63. „Wojskowi” byli stawiani w roli faworyta i stanęli na wysokości zadania – narzucili rywalom swój styl gry, nie mieli większych przestojów i kontrolowali wynik. Najlepszym strzelcem Śląska znów był A. Dziewa, który zaliczył swoje 3. double-double w sezonie – 23 pkt. i 11 zb. Świetnie wypadł także kapitan A. Mroczek-Truskowski, autor 15 pkt., 6 zb. i 3 ast. WKS przerwał złą serię w Hali AWF i wygrał w niej 1. mecz od 30 września (czyli od 42 dni).

Inauguracyjna kwarta była dosyć wyrównana. Po trafieniu Lewandowskiego zza łuku SKK wygrywał 9:6. Za chwilę prowadzenie gości na 11:6 podwyższył Sobiło. Na 3 minuty przed końcem 1. odsłony siedlczanie wygrywali 4 punktami – 17:13 – po dwóch „trójkach” Sobiły. Tę część gry Śląsk zakończył jednak serią 13:4 – po 5 „oczek” zdobyli Dziewa i Mroczek, natomiast z linii rzutów wolnych punkty dołożyli Grzeliński (2) i Żeleźniak (1). Po dziesięciu minutach WKS prowadził 26:21, ale nie mogliśmy mówić o dominacji wrocławian.

Nie widzieliśmy jej także w 2. odsłonie, w której obserwowaliśmy walkę punkt za punkt. Dopiero po dwóch minutach Śląsk i SKK rzuciły po 2 punkty z linii – trafili Mroczek i Wróbel (28:23). W połowie kwarty 5 „oczek” z rzędu zdobył Krakowczyk i „Trójkolorowi” wygrywali 33:27. Zespół z Siedlec zmniejszył przewagę do 33:31, ale powiększyli ją Musiał (celnym rzutem zza łuku), Żeleźniak (trafiając 2 osobiste) i Dziewa (trafiając spod kosza). 7 punktów Śląska bez odpowiedzi sprawiło, że na minutę przed końcem 1. połowy WKS prowadził 40:31. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 44:37 dla miejscowych.

Od 3. kwarty Śląsk zaczął kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Rozpoczął ją od serii 13:0, po którym na tablicy widniał wynik 57:37. Na serię złożyło się 5 „oczek” Dziewy, 3 Mroczka, 3 Pławuckiego i 2 Musiała. Przyjezdnym nie pomógł także faul techniczny trenera Michała Spychały, który został odgwizdany po tym, jak faulowany pod koszem był Dziewa. Środkowy 17-krotnych Mistrzów Polski wykorzystał 2 osobiste, później rzut wolny za „technika” trafił Mroczek i było 62:42 dla Śląska. Do końca 3. odsłony SKK nie zbliżył się na mniej niż 17 punktów. Po trzydziestu minutach „Wojskowi” wygrywali 70:52.

Dla obu zespołów 4. kwarta była słaba pod względem gry w ataku. Przez pierwsze 3 minuty drużyny wymieniły się „trójkami” – trafili Wróbel i Dziewa. Przez kolejne 2 minuty celnymi rzutami wymienili się tylko Czosnowski i Dziewa – obaj trafili za 2. Następne 2 minuty to po 2 „oczka” dla SKK i Śląska, które zdobyli Wróbel i Pławucki (77:59). Koszykarze grali tak, jakby wyczekiwali już końca meczu. 2 minuty przed nim akcją „2 + 1” popisał się Grzeliński, chwilę później ostatnie 2 punkty dla wrocławian zdobył Michałek (84:61). Wynik na 84:63 ustalił Kołodziński, który trafił z półdystansu.

Znakomity występ zaliczył Aleksander Dziewa, który zapisał w statystykach 23 pkt., 8/12 z gry, 6/7 z linii, 11 zb., 2 ast., 1 prz. i 3 bl. Tym samym Dziewa skompletował swoje 3. double-double w bieżących rozgrywkach. Swój najlepszy mecz w tym sezonie rozegrał kapitan Adrian Mroczek-Truskowski, który doszedł już do pełni formy po kontuzji. „Mroko” zanotował 15 pkt., 6 zb., 3 ast. i 1 prz. Kolejny dobry mecz ma za sobą także Maciej Krakowczyk, autor 11 pkt., 8 zb., 4 ast. i 1 prz.

W kolejnym meczu „Trójkolorowi” zagrają na wyjeździe z GKS Tychy. Starcie odbędzie się w sobotę, 18 listopada, w tyskiej Hali Sportowej. Początek o godz. 19:00.

WKS Śląsk Wrocław – SKK Siedlce 84:63 (26:21, 18:16, 26:15, 14:11)

STATYSTYKI (kliknij)

Punkty dla Śląska: Dziewa 23 (1), Mroczek 15 (1), Krakowczyk 11 (1), Grzeliński 9, Pławucki 8 (2), Żeleźniak 7, Musiał 7 (1), Bluma 2, Michałek 2.

Punkty dla SKK: Sobiło 16 (4), Wróbel 13 (1), Czosnowski 12 (2), Król 10 (1), Lewandowski 3 (1), Rajewicz 2, Kołodziński 2, Weres 2, Migała 2, Nędzi 1.