Świąteczny tryumf na zakończenie 1. rundy – WKS pewnie wygrał z Astorią

Śląsk Wrocław ograł Eneę Astorię Bydgoszcz 89:71 w ostatnim meczu 1. rundy sezonu zasadniczego! Najlepszym strzelcem „Wojskowych” był M. Bluma, który skończył mecz z double-double – 19 pkt. i 12 zb. Double-double zaliczył także A. Dziewa, autor 15 pkt. i 11 zb. (+ 2 bl.) Dobrą formę utrzymuje M. Pławucki, który rzucił 16 pkt., miał 3 zb. i 3 ast. Poza nimi granicę 10 pkt. osiągnęli J. Musiał (13 pkt., 3 ast., 2 prz.) i K. Kutta (10 pkt., 4 zb., 4 ast., 2 prz.). WKS wygrał zbiórki aż 43:29, miał 18 asyst i wymusił 18 strat rywali.

Inauguracyjna ćwiartka nie zwiastowała pewnej wygranej Śląska. Od początku meczu trwała walka punkt za punkt. W połowie tej kwarty WKS prowadził 13:9 po trafieniu Musiała spod kosza. Jeszcze na 3 minuty przed końcem 1. odsłony – gdy „trójkę” dorzucił Kutta – wrocławianie wygrywali 20:17. Za chwilę celnym rzutem zza łuku wyrównał jednak Gospodarek, zaś lay-up na punkty zamienił Śpica – i bydgoszczanie prowadzili 22:20. Pół minuty później na 22:22 trafił Pławucki, ale kwartę celnym osobistym zakończył Śpica – ustalając jej wynik na 23:22 dla Astorii. Na szczęście krótka przerwa przed 2. kwartą zmobilizowała gospodarzy.

„Trójkolorowi” wygrali kolejną część meczu 26:14. Ograniczyli rywali do skuteczności 5/16 z gry (31%) i sprawili, że Astoria zaczęła grać falami. Jej pierwsze punkty z tej odsłony doprowadziły do remisu („trójka” Bierwagena na 26:26), następie Grod trafił spod kosza na 28:26 dla gości. Później jednak WKS przejął inicjatywę. Astoria zdobyła punkty po niemal trzech minutach przerwy – po celnych rzutach Fatza i Gospodarka przegrywała 32:34. Ostatnie 4 minuty 1. połowy Śląsk wygrał 14:5, dzięki czemu po trafieniu Pławuckiego prowadził 48:37. Kibice mieli nadzieję, że tym razem zespół Radosława Hyżego nie straci swojej przewagi po przerwie.

I nie stracił. Kiedy 3 minuty po rozpoczęciu 3. kwarty po 2 „oczka” zdobyli Bluma i Mroczek-Truskowski, miejscowi wygrywali 55:40. Minęły kolejne 3 minuty – Dziewa wykorzystał 2 rzuty wolne i było 60:45 dla Śląska. Przed decydującą odsłoną Astoria zdołała zmniejszyć stratę do 11 punktów – po trafieniu Fatza z linii przegrywała 54:65. Gdyby dobrze zaczęła 4. kwartę, ostatnie minuty meczu mogłyby dostarczyć kibicom wielu emocji.

Na początku 4. ćwiartki drużyny kilka razy wymieniły się punktami, ale potem WKS odzyskał pełną kontrolę. Gdy na 7 minut przed końcem Dziewa przymierzył z dystansu, Śląsk prowadził 74:59. Za moment przewagę wrocławian na 77:59 „trójką” podwyższył Bluma. Po drugiej stronie Pochocki trafił na 61:77, ale w kolejnej akcji Pławucki rzucił punkty zza łuku i było 80:61. Do końca meczu pozostało 5 minuty i 41 sekund, ale przez ten czas obraz gry się nie zmienił. WKS tryumfował 89:71 – zakończył zwycięstwem zarówno 1. rundę sezonu zasadniczego 1LM, jak i 2017 rok.

Aż pięciu zawodników Śląska rzuciło co najmniej 10 punktów – byli to Marcin Bluma (19 pkt., 12 zb., 1 ast., 1 prz., 1 bl.), Marcin Pławucki (16 pkt., 7/10 z gry, 3 zb., 3 ast., 1 prz.), Aleksander Dziewa (15 pkt., 11 zb., 1 ast., 2 bl.), Jakub Musiał (13 pkt., 3 ast., 2 prz.) i Karol Kutta (10 pkt., 4 zb., 4 ast., 2 prz.). Bliski osiągnięcia tej granicy był Jan Grzeliński, który zdobył 9 „oczek” (+ 1 zb., 2 ast., 1 prz.). Zbilansowana gra Śląska w ataku cieszy, tym bardziej że WKS nie miał żadnych większych przestojów. Przełożyło się to na 18 asyst drużyny. W połączeniu z twardą obroną „Trójkolorowych” (18 strat Astorii) i ich dobrą grą na tablicach (zbiórki wygrane 43:29) dało to efekt w postaci pewnej wygranej.

Kolejny mecz Śląsk rozegra już w nowym roku. „Trójkolorowi” rozpoczną 2. rundę sezonu zasadniczego, podejmując Polfarmex Kutno w sobotę, 6 stycznia. Informacje na temat godziny rozpoczęcia meczu i biletów wstępu zostaną podane niebawem.

WKS Śląsk Wrocław – Enea Astoria Bydgoszcz 89:71 (22:23, 26:14, 17:17, 24:17)

Punkty dla Śląska: Bluma 19 (3), Pławucki 16 (2), Dziewa 15 (1), Musiał 13 (2), Kutta 10 (1), Grzeliński 9 (1), Mroczek 5 (1), Michałek 2.

Punkty dla Astorii: Bierwagen 15 (1), Gospodarek 14 (1), Śpica 7 (1), Fatz 8, Szyttenholm 7, Pochocki 7 (1), Barszczyk 5 (1), Kornijec 2, Grod 2.

#ŚląskWrocław ograł Enea Astoria Bydgoszcz 89:71 w ostatnim meczu 1. rundy sezonu zasadniczego! Najlepszym strzelcem „…

Publié par SLASK.polskikosz.pl sur mercredi 20 décembre 2017

Źródła: Anastasiia Zabolotnya (https://www.facebook.com/ananastiaphoto/),  Facebook / SLASK.polskikosz.pl (https://www.facebook.com/SLASK.polskikosz/), Twitter / Paweł Różański (https://twitter.com/Pawel_Rozanski), Serwis Sportgame (http://www.sportgame.com.pl/), WKS Śląsk Wrocław.