R8 Basket Kraków za mocny. Śląsk zakończył swoją serię zwycięstw

Śląsk Wrocław przegrał na wyjeździe z R8 Basket AZS Politechnika Kraków 75:93. Decydujący wpływ na wynik końcowy miały 2. i 4. kwarta, które Basket wygrał łącznie 27 punktami (33:15 i 24:15). Do przerwy WKS przegrywał 39:60, ale w 3. części meczu popisał się serią 18:4 i wrócił do gry. W połowie 4. kwarty mógł nawet doprowadzić do remisu, lecz po nieskutecznej akcji wrocławian Politechnika zaczęła odskakiwać (zamknęła mecz serią 18:3). Wśród „Wojskowych” pułap 10 pkt. osiągnęło 4 graczy: A. Dziewa (14 pkt., 6 zb., 3 ast.), A. Mroczek-Truskowski (13 pkt.), J. Grzeliński (10 pkt., 6 ast.) i M. Stawiak (10 pkt., 4 zb.).

Niespełna 2 minuty po rozpoczęciu gry Śląsk prowadził 5:2, ale za chwilę „trójką” wyrównał Malczyk. Niestety był to początek serii 13:0 w wykonaniu R8, które w połowie kwarty wygrywało już 15:5. Podopiecznych Radosława Hyżego słaby start nie zniechęcił jednak do walki. Dzięki celnym rzutom Kutty i Dziewy z dystansu WKS zbliżył się do Basketu na 6 „oczek” – 11:17. Kiedy po wejściu na parkiet 5 punktów z rzędu rzucił Jakub Musiał, wrocławianie przegrywali 16:21. Z kolei na minutę przed końcem 1. odsłony za sprawą „trójki” Adriana Mroczka-Truskowskiego goście doszli rywali na 24:25. Inauguracyjną kwartę Politechnika zakończyła, zdobywając 2 „oczka” – dzięki temu prowadziła 27:24.

2. ćwiartka to pełna dominacja Basketu, który twardą obroną sprawił, że Śląsk zagubił się w ataku. Tymczasem R8 nie miało problemów z grą ofensywną – tę kwartę wygrało aż 33:15. Ograniczyło w niej WKS do skuteczności 4/11 z gry (36%) i wymusiło 6 strat przeciwników. Dzięki temu do przerwy prowadziło 60:39, kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń.

Od początku 3. kwarty Śląsk zaczął jednak mozolnie zmniejszać swój deficyt. Na 2 minuty przed końcem tej odsłony Mroczek-Truskowski trafił „trójkę” na 57:64, kończąc tym samym serię 18:4, dzięki której WKS wrócił do gry. Przy 7 punktach straty „Wojskowi” mogli walczyć o zwycięstwo. Przed decydującą kwartą Basket wygrywał 69:60, ale Śląsk grał z wielką energią i wynik końcowy był sprawą otwartą. Warto podkreślić, że w 3. części meczu Śląsk pozwolił trafić graczom R8 tylko 4/16 rzutów z gry (25%) i zmusił ich do popełnienia 3 strat.

Dobra passa „Trójkolorowych” trwała w pierwszych minutach 4. kwarty. Jej początek WKS wygrał 12:6, zmniejszając przewagę Politechniki do zaledwie 3 punktów. Za moment Jan Grzeliński miał okazję, aby doprowadzić do remisu, ale chybił zza łuku. Później oglądaliśmy już koncert gry gospodarzy. AZS zakończył mecz serią 18:3 – aż 11 z 18 „oczek” dla R8 zdobył Michael Hicks. W starciu finalistów 2. ligi z ubiegłego roku znów tryumfował Basket Kraków, tym razem 93:75. Z kolei Śląsk przegrał 1. mecz od 14 lutego – utrzymał jednak 7. lokatę w tabeli 1LM (bilans 15–15).

WKS jak zwykle świetnie wypadł na tablicach – wygrał zarówno statystykę zbiórek (32:29), jak i bloków (5:2). Na pochwałę zasługuje również to, jak „Wojskowi” dzielili się piłką (17 asyst). Co prawda zespół popełnił 12 strat, ale pamiętajmy, że R8 ma 4. najlepszą obronę ligi – nie powinniśmy zatem mieć do wrocławian większych pretensji. Wyjazdowa porażka zakończyła serię 6 zwycięstw Śląska z rzędu, jednak należy dodać, że WKS zaprezentował się z dobrej strony w pojedynku z jednym z faworytów do awansu.

W sobotę – 24 marca – wrocławianie podejmą Sokół Łańcut w Hali AWF. Będzie to ostatni mecz Śląska u siebie w sezonie zasadniczym 1. ligi 2017/2018. Początek zmagań o godz. 19:00. Bilety do nabycia w salonach Empik i punktach STS lub na podanej stronie internetowej: https://www.kupbilet.pl/sport/koszykowka/bb0778. Wejściówki będą dostępne także w kasach Hali AWF przed meczem.

R8 Basket AZS Politechnika Kraków – WKS Śląsk Wrocław 93:75 (27:24, 33:15, 9:21, 24:15)

Punkty dla Politechniki: Hicks 21 (4), Dłuski 14, Nowakowski 13 (1), Baran 12 (3), Malczyk 12 (2), Pełka 12 (2), Renkiel 3, J. Załucki 3 (1), A. Załucki 3.

Punkty dla Śląska: Dziewa 14 (2), Mroczek 13 (3), Grzeliński 10, Stawiak 10 (1), Michałek 7, Musiał 7 (1), Kutta 5 (1), Pławucki 5 (1), Ratajczak 4.

#ŚląskWrocław przegrał na wyjeździe z R8 Basket AZS Politechnika Kraków 75:93. Decydujący wpływ na wynik końcowy miały…

Publié par SLASK.polskikosz.pl sur mercredi 21 mars 2018

Źródła: Aleksandra Twardowska (http://www.atwardowska.com/, Facebook, Instagram), Facebook / SLASK.polskikosz.pl (https://www.facebook.com/SLASK.polskikosz/), Twitter / @slaskpolskikosz (https://twitter.com/slaskpolskikosz), WKS Śląsk Wrocław.