Anwil górą, Śląsk bez szans we Włocławku

Anwil górą, Śląsk bez szans we Włocławku

WKS Śląsk uległ na wyjeździe Anwilowi Włocławek aż 70:97. „Trójkolorowi” przegrali każdą kwartę i nie prowadzili w tym starciu ani przez chwilę. Najlepiej wśród nich wypadli Emmanuel Nzekwesi (double-double: 15 pkt, 11 zb.) oraz MaCio Teague (17 „oczek”). Kujawski zespół zdominował wrocławian ofensywnie – wygrał punkty z pola 3 sekund 62:34, zdobycze z kontry 19:7 i punkty zmienników 34:16, rozdał również 2,5 razy więcej asyst niż WKS (30:12). Dodatkowo okazał się lepszy w zbiórkach (31:27) czy przechwytach (7:2). W Śląsku nie zagrali Marcel Ponitka oraz Justin Robinson – wciąż dochodzący do zdrowia.


Anwil Włocławek – WKS Śląsk Wrocław 97:70 (27:17, 24:20, 25:20, 21:13)

STATYSTYKI (kliknij)

Punkty dla Anwilu: Petrasek 18 (1), Ongenda 13, Funderburk 13, Michalak 12, Turner 11 (1), Taylor 10, Nelson 9 (1), Williams 6, Łączyński 5 (1).

Punkty dla Śląska: Teague 17 (2), Nzekwesi 15, Senglin 11, Gołębiowski 10 (1), Nizioł 8 (2), Blackshear 4, Davis 3, Penava 2.

Zdjęcie: Grzegorz Pawlak (https://www.instagram.com/gpfotoorg)

Wideo: Orlen Basket Liga, Anwil Włocławek