Czwarty mecz – czwarte zwycięstwo. TBS Śląsk zdominował Politechnikę w 2. połowie (galeria zdjęć)

Rezerwy Śląska Wrocław pokonały AZS Politechnikę Opolską 100:81, odnosząc 4. zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach 1. ligi. Kluczowy wpływ na wynik miała seria punktowa 12:0, którą „Trójkolorowi” zaliczyli na przełomie 3. i 4. kwarty – prowadzili po niej bowiem aż 87:66. Całą 2. połowę TBS Śląsk wygrał natomiast 49:36, po raz kolejny udowadniając, że jako młody zespół doskonale radzi sobie w decydujących fragmentach spotkań. WKS do zwycięstwa poprowadził Jakub Musiał (21 pkt w 21 min, 3 ast.). Poza nim dwucyfrowy dorobek punktowy uzyskali: Jan Wójcik (15 + 6 zb., 3 ast.), Kacper Marchewka (15 + 4 zb.) i Aleksander Leńczuk (12 + 3 ast.). Podopieczni Jerzego Chudeusza rozdali 24 ast. (drużynowy rekord sezonu) i wymusili 23 straty rywali. Hej, Śląsk!

TBS Śląsk II Wrocław – Weegree AZS Politechnika Opolska 100:81 (27:22, 24:23, 25:21, 24:15)

Punkty dla Śląska: Musiał 21 (4), Wójcik 15, Marchewka 15 (3), Leńczuk 12 (2), Góreńczyk 8, Tomczak 7, Gordon 6 (1), Gabiński 6, Azimka 4, Bożenko 4, Strzępek 2.

Punkty dla Politechniki: Lewiński 18 (1), Kaczmarzyk 18 (1), Piszczatowski 16 (1), Jodłowski 12 (1), Wilk 6, Krajewski 6, Brenk 5.

Przedstawiamy galerię zdjęć z niedzielnego meczu (kliknij, aby powiększyć).