Derby dla Śląska! WKK II rozbite na własnym boisku (galeria zdjęć)

Exact Systems Śląsk rozgromił WKK II 81:56, wygrywając derby Wrocławia rozgrywane w WKK Sport Center. Zwycięstwo nie przyszło mu jednak tak łatwo, jak sugeruje wynik. Po 1. kwarcie „Wojskowi” przegrywali 1 punktem, natomiast przed 2. połową prowadzili tą samą różnicą. Tymczasem ostatnie 2 odsłony Śląsk wygrał łącznie 42:18, a 4. kwartę – 24:7! Najlepiej wśród „Trójkolorowych” spisał się Bartosz Jadaś, który zdobył 20 „oczek” (miał też 3 ast.). Po 11 pkt rzucili Wojciech Siembiga (4 zb., 2 prz.), Kuba Piśla (3 zb., 3 ast.), Daniel Soroka (4 ast.) oraz Karol Kankowski (5 zb.). Z kolei Jakub Bereszyński zanotował 7 pkt, 14 zb. i 3 prz. WKS pozwolił WKK trafić tylko 36% rzutów z gry (21/58) i 15% rzutów z dystansu (4/26), a także pewnie zwyciężył w zbiórkach (44:33). Tym samym drużyna Jacka Krzykały (bilans 14–5) umocniła się w czołówce 2-ligowej gr. D. Hej, Śląsk!

WKK II Wrocław – Exact Systems Śląsk Wrocław 56:81 (17:16, 21:23, 11:18, 7:24)

Punkty dla WKK: Uberna 12 (1), Walczak 9, Madejski 9 (1), Mijalski 5 (1), Wątroba 5, Ashaolu 4, Woźniakiewicz 4, Wójcicki 3, Matusiak 3 (1), Kilian 2.

Punkty dla Śląska: Jadaś 17 (2), Siembiga 11 (3), Piśla 11, Soroka 11 (2), Kankowski 11 (1), Bereszyński 7 (1), Śmiglak 5 (1), Dominiak 4, Głodek 2, Jaworski 2.

Przedstawiamy galerię zdjęć z derbów WKK – Śląsk (kliknij, aby powiększyć).