Derby dla „Wojskowych”! Śląsk pokonał WKK w 2. lidze (galeria zdjęć)

W 2-ligowych derbach Wrocławia Exact Systems Śląsk po zaciętym meczu pokonał WKK II 73:65! W zwycięstwie „Wojskowym” bardzo pomogła seria 11:0, którą zaliczyli oni w w połowie 4. kwarty (od 62:58 do 73:58 w 3,5 minuty). Liderem WKS-u był Jakub Bereszyński, który zanotował fenomenalne double-double – 16 pkt i aż 19 zb., z czego 7 w ataku (plus 3 ast., 2 prz., 1 bl., łącznie eval 31). Double-double skompletował także Mikołaj Wojciechowski (11 pkt, 11 zb.). Poza wspomnianymi graczami wyróżniali się Filip Dominiak (8 pkt, 3/3 z gry, 8 zb.) i Bartosz Jadaś (12 „oczek”). Śląsk rozbił WKK na tablicach, wygrywając zbiórki aż 59:29 (zaś same zbiórki ofensywne 26:8)! Dzięki podkoszowej dominacji Śląska na wyniku nie zaważyły: przeciętna skuteczność WKS-u (40% z gry, 21% zza łuku, 71% z linii), duża liczba strat popełnionych przez „Trójkolorowych” (21 – przy 14 stratach WKK) i dość mała liczba asyst Śląska (10 – przy 18 ast. WKK). Po derbowym tryumfie „Wojskowi” z bilansem 4–0 zajmują 4. miejsce w tabeli 2-ligowej gr. D. Hej, Śląsk!

Exact Systems Śląsk Wrocław – WKK II Wrocław 73:65 (13:18, 22:13, 19:19, 19:15)

Punkty dla Śląska: Bereszyński 16, Jadaś 12 (3), Wojciechowski 11, Soroka 9, Dominiak 8, Piśla 7, Piętowski 5 (1), Siembiga 3 (1), Kania 2.

Punkty dla WKK: Zabłocki 12 (2), Madejski 11 (1), Dochniak 10 (1), Wójcicki 9 (3), Kowalczyk 8, Woźniakiewicz 8 (2), Pietryk 4, Mijalski 3 (1).

Prezentujemy galerię zdjęć z derbowego starcia Śląsk – WKK (kliknij, aby powiększyć).