Lider 2. ligi za mocny. Exact Systems Śląsk przegrał z Rycerzami w Kosynierce (galeria zdjęć)

Exact Systems Śląsk uległ 52:73 liderowi 2-ligowej gr. D – Rycerzom Rydzyna. Na wyniku końcowym zaważył fatalny początek meczu w wykonaniu Śląska, który inauguracyjne 6 minut przegrał aż 2:19, z kolei całą 1. kwartę  – 8:27. Następne 30 minut było wyrównane (łącznie 46:44 dla Rycerzy), dlatego „Trójkolorowi” nie odrobili już straty z 1. odsłony. Najlepiej wśród nich zagrali Anton Azimka (double-double: 11 „oczek” i 16 zb.; 2 bl.) oraz Mikołaj Wojciechowski (15 pkt, 4/8 zza łuku, 6 zb.). W zespole gości 9 pkt zdobył Kamil Chanas – wychowanek i były kapitan WKS-u przez kontuzję opuścił jednak parkiet już w 2. kwarcie. Rycerze pewnie wygrali rywalizację w punktach z pola 3 sekund (40:22) i punktach ze strat (26:14), byli też lepsi w punktach z kontry (15:9), rzucali na lepszej skuteczności z gry (42% – 30%) i popełnili mniej strat niż wrocławianie (17:26).

Exact Systems Śląsk Wrocław – Rycerze Rydzyna 52:73 (8:27, 20:24, 13:11, 11:11)

STATYSTYKI

Punkty dla Śląska: Wojciechowski 15 (4), Azimka 11, Siembiga 6, Styczeń 5, Jadaś 4, Kozłowski 3 (1), Burakiewicz 2, Mindowicz 2, Bereszyński 2, Dominiak 2.

Punkty dla Rycerzy: Rostalski 12 (2), Nawrocki 10, Bręk 9, Chanas 9, Samolak 8 (2), Domagała 8 (1), Świerczyk 6, Krówczyński 5, Kin 3 (1), Milczyński 3.

Przedstawiamy galerię zdjęć z meczu Śląsk – Rycerze (kliknij, aby powiększyć).