Plan sparingów Śląska Wrocław przed sezonem 2019/2020

Plan sparingów Śląska Wrocław przed sezonem 2019/2020

W poniedziałek rozpoczęły się treningi Śląska Wrocław, który w sezonie 2019/2020 przystąpi do rozgrywek Energa Basket Ligi. Dzisiaj natomiast klub ogłosił plan sparingów „Trójkolorowych” i poinformował, że ich mecze kontrolne – z wyjątkiem tych w II Memoriale Adama Wójcika – będą zamknięte dla kibiców.

W okresie przygotowawczym „Wojskowi” rozegrają 8 sparingów, a potem jako gospodarz wystąpią w II Memoriale Adama Wójcika. Na początek WKS w trzech meczach wyjazdowych zmierzy się kolejno z WKK Wrocław, Górnikiem Wałbrzych i Stalą Ostrów Wlkp. Następnie do Hali Orbita przyjadą PGE Spójnia Stargard i wspomniana Stal. W sierpniu „Trójkolorowi” zagrają w Gliwicach z GTK oraz 2 razy u siebie z czeskim BK JIP Pardubice. Poniżej pełny plan spotkań kontrolnych Śląska przed nadchodzącym sezonem:

23 sierpnia (piątek) – WKK Wrocław (wyjazd)

24 sierpnia (sobota) – Górnik Trans.eu Wałbrzych (wyjazd)

26 sierpnia (poniedziałek) – Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski (wyjazd)

30 sierpnia (piątek) – PGE Spójnia Stargard (Hala Orbita)

31 sierpnia (sobota) – Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski (Hala Orbita)

7 września (sobota) – GTK Gliwice (wyjazd)

13 września (piątek) – BK JIP Pardubice (Hala Orbita)

14 września (sobota) – BK JIP Pardubice (Hala Orbita)

20–22 września (piątek–niedziela) – II Memoriał Adama Wójcika (Hala Orbita)

Wszystkie sparingowe mecze domowe WKS rozegra w Hali Orbita. Z wyjątkiem II Memoriału Adama Wójcika będą one zamknięte dla kibiców. Jednakże osoby, które kupią karnety na spotkania ligowe Śląska w sezonie 2019/2020, uzyskają także możliwość wstępu na wszystkie wrześniowe sparingi drużyny. Szczegóły dotyczące zakupu karnetów pojawią się w połowie sierpnia.


– Zawsze powtarzałem, że moim celem, a właściwie marzeniem, jest zapełnienie hali kibicami. Liczę więc na wsparcie fanów podczas meczów memoriałowych i ligowych. Chciałbym, żeby w trakcie sezonu atmosfera w Orbicie wróciła do tej z lat świetności, a drużyna grała ciekawą koszykówkę – najlepiej zarówno efektowną, jak i efektywną. Przygotowania do sezonu mogą być nieco zakłócone chociażby przez obecność Mathieu Wojciechowskiego na zgrupowaniu kadry Polski. Zawsze są to jednak niedogodności, na które godzimy się dla wspólnego dobra zawodnika, reprezentacji i klubu. Pozostali gracze już w przyszłym tygodniu zameldują się we Wrocławiu, co jest dla nas bardzo ważną informacją – mówi Andrzej Adamek, trener Śląska i szkoleniowiec reprezentacji Polski U18, która na początku sierpnia zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy dywizji B i awansowała do Dywizji A.

Źródło: WKS Śląsk Wrocław