Śląsk pokonał GTK i utrzymał 2. miejsce w tabeli (galeria zdjęć)

Po zaciętym meczu Śląsk Wrocław wygrał u siebie z GTK Gliwice 80:72. Starcie „Trójkolorowych” z 8. drużyną PLK było wyrównane – w 2. i 4. kwarcie padł remis (2-krotnie 16:16), więc o tryumfie WKS-u zdecydowała przewaga, którą wypracował on sobie w pozostałych częściach gry (odpowiednio: 6 i 2 „oczka”). Ponadto zespół Olivera Vidina nie pozwolił sobie wyrwać zwycięstwa w końcówce. Ostatnie 4,5 minuty – od stanu 71:71 – wygrał 9:1, a kluczowe akcje wykonywali wtedy Aleksander Dziewa (4 pkt, 1 zb.) i Strahinja Jovanović (4 pkt, 1 zb., 1 ast.). Duet ten liderował zresztą Śląskowi w całym meczu. Dziewa zdobył łącznie 26 „oczek” na skuteczności 12/16 z gry i miał 4 zb., zaś Jovanović skompletował double-double: 13 pkt (9/10 z linii) i 12 ast. Bliski double-double był też powracający po kontuzji Ivan Ramljak (9 pkt, 11 zb.; 4 ast., 3 prz., 2 bl.). Z kolei Kyle Gibson dołożył 15 „oczek” (chociaż trafił jedynie 6/16 rzutów z gry, w tym 3/11 z dystansu). Dzięki zwycięstwu „Wojskowi” (z bilansem 18–8; 11–3 w Hali Orbita) utrzymali się na 2. pozycji w tabeli Energa Basket Ligi. Hej, Śląsk!

WKS Śląsk Wrocław – GTK Gliwice 80:72 (25:19, 16:16, 23:21, 16:16)

Punkty dla Śląska: Dziewa 26, Gibson 15 (3), Jovanović 13, Ramljak 9, Gabiński 6 (2), Stewart 5 (1), Szlachetka 4, Wójcik 2.

Punkty dla GTK: Henderson Jr. 25 (4), Persons 16 (1), Szewczyk 10 (1), Varnado 8, Diduszko 7, Gołębiowski 4, Bogues Jr. 2.