Śląsk przegrał z Filou Ostendą na inaugurację II Memoriału Adama Wójcika – galeria zdjęć

W pierwszym meczu II Memoriału Adama Wójcika gospodarz turnieju – Śląsk Wrocław – przegrał z Filou Ostendą 70:83. Wśród „Trójkolorowych” najlepiej wypadła trójka zawodników, która uzyskała dwucyfrowy dorobek punktowy: Torin Dorn (15 pkt, 4/6 z gry, 7/8 z linii), Aleksander Dziewa (14 pkt, 5/7 za 2, 5 zb., 1 bl.) i Mathieu Wojciechowski (13 pkt, 6 zb., 2/2 za 3). Solidnie zagrał też Andrew Chrabascz (6 pkt, 8 zb., 2/4 z gry, 2/2 z linii), z kolei Kamil Łączyński – oszczędzany przez trenera Adamka po występach na Mistrzostwach Świata w Chinach – przywitał się z wrocławską publicznością, trafiając buzzer-beater z połowy na zakończenie 1. kwarty. Do przerwy WKS tracił do Filou tylko 3 „oczka” (38:41), jednak zespół gości wygrał 3. odsłonę 24:15 i prowadził po niej 65:53. W decydującej kwarcie Mistrz Belgii z ośmiu ostatnich sezonów (2012–2019) kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i pewnie dowiózł zwycięstwo do końca.

WKS Śląsk Wrocław – BC Filou Ostenda 70:83 (20:21, 18:20, 15:24, 17:18)

Punkty dla Śląska: Dorn 15, Dziewa 14 (1), Wojciechowski 13 (2), Joseph 9 (1), Chrabascz 6, Custer 4 (1), Łączyński 3 (1), Jodłowski 2, Kulon 2, Gabiński 2.

Punkty dla Filou: Mwema 16 (4), Sylla 14, van der Voorst de Vries 10 (2), Thompson 10, Desiron 9, Buysse 8, Schwartz 6, Rodas 6, Buysschaert 4.

Prezentujemy galerię zdjęć z piątkowego meczu (kliknij, aby powiększyć).