Śląsk zdominował Legię obroną i grą podkoszową. Już 2:0 w półfinale (galeria zdjęć)

WKS Śląsk zwyciężył Legię 71:57 w 2. meczu półfinału Energa Basket Ligi i powiększył swoje prowadzenie w serii do 2:0. Niedzielne starcie stanowiło obraz dominacji Śląska i ofensywnej bezradności Legionistów. Dość powiedzieć, że warszawianie zdobywali śr. 14,25 punktu na kwartę, trafiali na skuteczności 32% z gry i 30% za 3 oraz popełnili 13 strat. Z kolei zespół Ertuğrula Erdoğana zaczął 1. kwartę serią 16:0, a później rozbił Legię w polu 3 sek. – pod względem zdobyczy punktowych (40:18), skuteczności (61% – 35%) i zbiórek (37:29). W zespole mistrza Polski brylował Jeremiah Martin, który skompletował double-double (17 pkt, 10 zb.), rozdał 5 ast., wykazał się również znakomitą defensywą przeciwko Kyle’owi Vinalesowi – liderowi Legionistów. Mocno naciskany Vinales zaliczył 9 pkt (3/14 z gry, 0/4 za 3), 1 zb., 3 ast., 4 prz., 3 straty (eval 2). Bardzo dobrze w Śląsku spisał się ponadto DJ Mitchell, notując 14 pkt, 6 zb. w roli rezerwowego. Żeby awansować do finału PLK, wrocławianie muszą wygrać tylko 1 mecz. Najbliższa okazja już w czwartek, 25 maja, w hali OSiR Bemowo w Warszawie. O godz. 20:00 rozpocznie się tam 3. pojedynek półfinałowy. Hej, Śląsk!

WKS Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 71:57 (25:11, 15:19, 18:14, 13:13)

Punkty dla Śląska: Martin 17 (1), Mitchell 14 (2), Dziewa 9, Bibbs 9 (1), Kolenda 6 (2), Nizioł 5 (1), Tomczak 4, Ramljak 3 (1), Gołębiowski 2, Parachouski 2.

Punkty dla Legii: Holman 26 (4), Vinales 9, Kamiński 9 (2), Koszarek 5 (1), Groselle 3, Leslie 2, Bērziņš 2, Garrett 1.

Przedstawiamy galerię zdjęć z 2. meczu półfinału Śląsk – Legia (kliknij, aby powiększyć).