Sokół za mocny. Nierówny Śląsk poniósł 8. porażkę na 10 ostatnich spotkań (galeria zdjęć)

Grając nierówno, Exact Systems Śląsk nie sprostał rywalowi z Międzychodu, przegrywając u siebie z Sokołem 72:85. Drużyna Jacka Krzykały słabo rozpoczęła mecz – w 1. kwarcie uległa przeciwnikowi aż 9:21. Po zakończeniu 1. połowy Sokół wciąż miał 12 „oczek” przewagi (44:32), z kolei po przerwie powiększył ją nawet do 23 punktów (63:40). W 4. ćwiartce „Trójkolorowi” po serii 10:0 zdołali dojść międzychodzian na 70:81, ale do końca rywalizacji pozostały 54 sekundy – za mało, aby WKS mógł myśleć o zwycięstwie. Najlepiej w Śląsku zagrał Wojciech Siembiga, autor 16 pkt (7/15 z gry), 4 zb. i 2 prz. W ataku dobrze wypadli także Maciej Garwol (13 „oczek”) i Kacper Burakiewicz (10 pkt, 5/7 z gry, 6 zb.). Wrocławianie wyraźnie przegrali zbiórki (42:56) i punkty 2. szansy (9:29). Z bilansem 5–14 zajmują 9. miejsce w tabeli II-ligowej gr. D. Do ósmej Tarnovii Tarnowo Podgórne (9–9), która rozegrała 1 mecz mniej, tracą już 3 punkty.

Exact Systems Śląsk Wrocław – MKS Sokół Międzychód 72:85 (9:21, 23:23, 17:22, 23:19)

Punkty dla Śląska: Siembiga 16 (1), Garwol 13 (3), Burakiewicz 10, Góreńczyk 8, Styczeń 6, Kania 5, Marchewka 4, Bereszyński 4, Azimka 4, Dominiak 2.

Punkty dla Sokoła: Simon 18, Nowak 16 (2), M. Chodkiewicz 13 (1), Ulchurski 12 (2), Szymczak 8, A. Chodkiewicz 6 (1), Grzegorczyk 4, Jelski 4, Adamski 2, Wejman 2.