Świetne 3 kwarty i zwycięstwo Śląska z Treflem. Udany start ćwierćfinału (galeria zdjęć)

Faworyzowany Śląsk Wrocław pokonał Trefl Sopot 80:73 w inauguracyjnym starciu ćwierćfinału Energa Basket Ligi. Zespół Ertuğrula Erdoğana prowadził przez 39 minut i 44 sek. – najwyżej 22 punktami (57:35), a jeszcze w 4. kwarcie 18 punktami (72:54). Kiedy jednak 7,5 minuty przed końcem boisko opuścił Jeremiah Martin, mający silne skurcze w jednej z nóg, ofensywa „Trójkolorowych” mocno straciła na jakości, dzięki czemu Trefl zmniejszył rozmiar swojej porażki. Martin z 14 pkt i 5 ast. był najlepszym strzelcem WKS-u, w którym na wyróżnienie zasłużyli również Olek Dziewa (13 „oczek”), DJ Mitchell (5 pkt, 6 zb., 5 ast., 2 prz.), Łukasz Kolenda, Jakub Karolak (po 10 „oczek”). Na wyniku zaważyły przewaga „Wojskowych” pod koszami i dominacja rezerwowych Śląska nad zmiennikami Trefla. Mistrz Polski wygrał bowiem punkty z pola 3 sek. 32:22, do tego trafiał z wyższą skutecznością w „pomalowanym” (57% przy 46% sopocian) oraz za 2 (53% a 40%). Z kolei zmiennicy WKS-u zdeklasowali swoich odpowiedników z Trefla pod względem zdobyczy punktowych 53:22! Tym samym wrocławianie objęli w ćwierćfinale prowadzenie 1–0. Hej, Śląsk!

WKS Śląsk Wrocław – Trefl Sopot 80:73 (25:19, 21:13, 20:18, 14:23)

STATYSTYKI (kliknij)

Punkty dla Śląska: Martin 14 (1), Dziewa 13 (1), Ł. Kolenda 10 (2), Karolak 10 (2), Ramljak 8 (2), Parachouski 7, Pušica 6 (2), Mitchell 5 (1), Bibbs 5 (1), Gołębiowski 2.

Punkty dla Trefla: Moten 16 (2), Pluta 13 (3), M. Kolenda 11 (3), Zyskowski 8 (2), Radić 6, Salumu 5 (1), Nevels 4, Kulikowski 4 (1), Jovanović 4, Gordon 2.

Przedstawiamy galerię zdjęć z 1. meczu ćwierćfinału Śląsk – Trefl (kliknij, aby powiększyć).