TBS Śląsk poskromił Sokoła! Zacięty bój w Kosynierce, Sebastian Bożenko show (galeria zdjęć)

Rezerwy Śląska nie przestają zaskakiwać! W II kolejce 1. ligi WKS stanął przed trudnym wyzwaniem – jego rywalem był Rawlplug Sokół Łańcut, uznawany za jednego z kandydatów do tryumfu w całych rozgrywkach. Od początku meczu to „Trójkolorowi” narzucili jednak swoje warunki gry i po zaciętym starciu pokonali faworyzowanego rywala 99:90. Rewelacyjny występ zaliczył Sebastian Bożenko – kapitan Śląska zdobył 31 pkt na skuteczności 10/15 z gry i 8/12 z linii, miał 2 zb. i 4 ast. oraz wymusił 9 fauli (wskaźnik EVAL – 28). Wśród podopiecznych Jerzego Chudeusza świetnie zagrali także Jan Wójcik (16 pkt, 7/11 z gry, 7 zb., 2 ast.) i Szymon Tomczak (13 pkt, 6/10 z gry, 6 zb., 2 ast.). WKS przegrał tylko 2. kwartę (18:28), a 2. połowę wygrał 56:44. Hej, Śląsk!

Goście byli lepsi od „Wojskowych” w strefie podkoszowej – chociaż rzucili tyle samo punktów z pola trzech sekund (50), to pokonali wrocławian w zbiórkach (37:27) i blokach (2:1). Tymczasem Śląsk zdobył dużo więcej punktów w kontratakach (24:5), rozdał więcej asyst (23:19), ograniczył przeciwnika do skuteczności 25% z dystansu (6/24) i wymusił 17 strat (samemu popełniając 11). Wydaje się, że to właśnie agresywna obrona i skuteczne kontry WKS-u najbardziej przyczyniły się do jego zwycięstwa.

W Śląsku wyróżniali się również Miłosz Góreńczyk (11 pkt, 3 zb., 3 ast., 3 prz.) i Kacper Gordon (10 pkt, 3/3 z gry, 2/2 z linii, 5 ast.).

TBS Śląsk II Wrocław – Rawlplug Sokół Łańcut 99:90 (25:18, 18:28, 27:17, 29:27)

Punkty dla Śląska: Bożenko 31 (3), Wójcik 16, Tomczak 13, Góreńczyk 11 (1), Gordon 10 (2), Żeleźniak 9 (1), Marchewka 7 (1), Leńczuk 2.

Punkty dla Sokoła: Fraś 20 (1), Małgorzaciak 20 (2), Klima 14, Zaguła 12, Jankowski 10 (1), Majka 9 (1), Pełka 5 (1).

Przedstawiamy galerię zdjęć z piątkowego meczu (kliknij, aby powiększyć).