TBS Śląsk wciąż niepokonany! Rezerwy WKS-u zwyciężyły Pogoń, wygrywając 5. mecz z rzędu (galeria zdjęć)

Dzięki świetnej końcówce meczu TBS Śląsk II Wrocław wygrał w Kosynierce z Pogonią Prudnik 84:77, odnosząc 5. zwycięstwo w swoim 5. spotkaniu w 1. lidze. Rezerwy WKS-u zwieńczyły 4. kwartę serią punktową 13:0! Przez 2,5 minuty trwał ofensywny zryw gospodarzy, na który złożyły się: po 2 punkty Walskiego i Bożenki, 5 celnych osobistych Żeleźniaka (w tym 2 na remis 77:77), „trójka” Gordona na prowadzenie 80:77 i celny rzut wolny Leńczuka. Ostatnie 6 minut „Wojskowi” wygrali natomiast 17:4. Choć w całym meczu prowadzili oni tylko przez 5 minut, ostatecznie udało im się wyrwać zwycięstwo rywalom. Pięciu zawodników Śląska zdobyło więcej niż 10 „oczek”: Szymon Tomczak (14 pkt, 6 zb.), Tomasz Żeleźniak (13 pkt, 9 zb., 3 prz.), Szymon Walski (12 pkt, 4 zb.), Sebastian Bożenko (12 pkt, 6 ast.) i Aleksander Leńczuk (11 pkt, 4 ast., 3 prz.). Hej, Śląsk!

Obie drużyny rzucały na bardzo podobnej skuteczności (gospodarze – 43% z gry, 29% zza łuku i 69% z linii, goście – 46% z pola, 28% zza łuku, 69% z linii). WKS minimalnie wygrał zbiórki (40:38), był natomiast wyraźnie lepszy w przechwytach (10:4), co przełożyło się na 14 strat prudniczan („Trójkolorowi” popełnili 9 strat).

Śląsk to jeden z dwóch zespołów 1. ligi, które w tym sezonie pozostają niepokonane. GKS Tychy, legitymujący się bilansem 3–0, rozegrał jednak 2 mecze mniej niż WKS. Wrocławianie mają najlepszy w lidze stosunek zwycięstw do porażek (1,0986), ale ze względu na zaległe spotkanie (właśnie z GKS-em – planowane na 28.10) tracą punkt do lidera tabeli, Czarnych Słupsk (mających bilans 5–1 i 11 pkt na koncie).

TBS Śląsk II Wrocław – Pogoń Prudnik 84:77 (22:26, 25:22, 16:15, 21:14)

Punkty dla TBS Śląska: Tomczak 14, Żeleźniak 13 (2), Walski 12 (2), Bożenko 12, Leńczuk 11 (2), Gordon 8 (2), Marchewka 5, Strzępek 3, Wójcik 2, Kozłowski 2, Góreńczyk 2.

Punkty dla Pogoni: Pisarczyk 29, Madziar 18, Nowakowski 17, Sanny 6, Garwol 3, Kutta 2, Motel 2.

Przedstawiamy galerię zdjęć z meczu Śląsk Pogoń (kliknij, aby powiększyć).