TBS Śląsk zdominował Deckę. WKS gromi w kolejnym starciu (galeria zdjęć)

TBS Śląsk rozgromił u siebie Deckę Pelplin 87:62 w meczu II kolejki 1. ligi i odniósł 2. zwycięstwo z rzędu. Pewną wygraną zapewniła „Wojskowym” głównie świetna postawa w 1. i 3. kwarcie, które WKS łącznie wygrał 46:24. Najwyższe prowadzenie (29 pkt) rezerwy Śląska miały jednak na 4 minuty przed zakończeniem starcia – 79:50 po „trójce” Sebastiana Bożenki. To właśnie kapitan poprowadził gospodarzy do tryumfu. Bożenko zaliczył 21 pkt (8/13 z gry, 3/3 z linii) i 4 ast. Pod koszem nie do zatrzymania był natomiast Szymon Tomczak, autor double-double w postaci 19 „oczek” i 12 zb. (+ 7/8 z gry). W zespole Dušana Stojkova świetnie spisali się także Michał Sitnik (13 pkt, 5/7 z gry, 4 zb., 3 prz.) i Kacper Gordon (9 pkt, 6 ast., 2 prz.), który trafiał jednak ze słabą skutecznością (4/11 z gry). Obrona „Trójkolorowych” ograniczyła ich rywala do 37% z gry i 33% zza łuku, wymusiła też aż 21 strat. Ponadto wrocławianie mieli 2-krotnie więcej asyst niż Decka (20:10) i ponad 2 razy więcej przechwytów (14:6). Z bilansem 2-0 (zwycięstwa śr. różnicą 56,5 pkt!) rezerwy WKS-u przewodzą tabeli 1. ligi. Hej, Śląsk!

TBS Śląsk II Wrocław – Decka Pelplin 87:62 (17:9, 19:22, 29:15, 22:16)

Punkty dla Śląska: Bożenko 21 (2), Tomczak 19 (1), Sitnik 13 (2), Gordon 9 (1), Zagórski 7, Strzępek 5 (1), Leńczuk 5 (1), Wójcik 4 (1), Walski 4.

Punkty dla Decki: Konopatzki 26 (2), Pajkert 9 (3), Janiak 7 (1), Szczepanik 5 (1), Pułkotycki 4, Michałek 4, Leśniczak 4, Kulis 2, Sączewski 1.

Przedstawiamy galerię zdjęć z meczu TBS Śląsk – Decka (kliknij, aby powiększyć).