WKS Śląsk Wrocław mistrzem Polski 2022!

Śląsk Wrocław zwyciężył Legię Warszawa 90:77, wygrał finał PLK 4–1 i po 20 latach przerwy został mistrzem Polski! Głównym autorem sukcesu Śląska był Travis Trice, który otrzymał tytuł MVP finałów – zaliczał w nich śr. 20 pkt (43% z gry, 44% za 3, 84% za 1), 3 zb., 7 ast., 1,6 prz. Ostatni bój o złoto stanowił prawdziwy roller coaster. WKS w 1. kwarcie pokonał Legionistów 27:11, ograniczając ich do skuteczności 3/12 z gry (25%) i wymuszając 7 strat. Tymczasem 2. odsłonę wrocławianie przegrali aż 6:27 i do przerwy Legia prowadziła 38:33. W 2. połowie Śląsk wrócił jednak na właściwe tory – wygrał ją 57:39 i przypieczętował 18. mistrzostwo kraju w historii klubu. Znakomicie spisał się Kerem Kanter, który zgromadził 26 pkt (z czego 21 po przerwie), 5 zb. oraz 4 ast. W zespole Andreja Urlepa dobrze wypadli także Aleksander Dziewa (16 pkt, 7/10 z gry) czy wspomniany Trice (11 pkt, 7 ast.).

Załączone wideo prezentuje wręczenie zawodnikom i trenerom WKS-u złotych medali oraz pucharu za mistrzostwo Energa Basket Ligi 2022. Sprawdźcie, jak cieszyli się „Trójkolorowi” tuż po sukcesie! Hej, Śląsk!

Materiał filmowy: Energa Basket Liga