Śląsk wyraźnie przegrał z Wilkami Morskimi (galeria zdjęć)

Koszykarze Śląska Wrocław w kiepskim stylu przegrali z Wilkami Morskimi Szczecin 73:83 i ponieśli 2. porażkę z rzędu. Decydujący wpływ na wynik miała 2. połowa, którą „Trójkolorowi” przegrali 37:51 (w tym 3. kwartę aż 13:29). Słabością WKS-u okazało się to, co w poprzednich meczach stanowiło jego główną siłę – atak. Śląsk trafił zaledwie 38% rzutów z gry (28/73) i 30% rzutów zza łuku (6/20), rozdał także tylko 11 asyst (pierwsze 2 kolejki ligowe – śr. 21). Ponadto King zwyciężył w walce o zbiórki 36:29 i wymusił 10 strat wrocławian, samemu notując po 6 przechwytów i bloków.

Liderami „Wojskowych” byli Torin Dorn (22 pkt, 9/18 z gry, 5 zb.) i Mathieu Wojciechowski (14 pkt, 5/13 z gry, 1/5 zza łuku, 5 zb., 2 ast., 2 prz., 2 st.). Solidnie wypadł też Devoe Joseph (10 pkt, 4/8 z pola, 4 st.), od którego zespół potrzebuje jednak większego wsparcia w ataku. Zawiódł natomiast Kamil Łączyński (4 pkt, 1/8 z gry, 0/2 z dystansu, 4 ast., 4 prz.), seryjnie pudłując z czystych pozycji lub spod kosza. Fatalny występ zaliczył również Clayton Custer (0/3 z gry, 1 ast., 2 st.), dla którego początek przygody z europejską koszykówką nie jest łatwy. Custer źle radził sobie w roli rozgrywającego, gubił się pod presją agresywnej obrony i popełniał proste straty. Miejmy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach obaj playmakerzy Śląska zaprezentują się dużo lepiej.

W swoim oficjalnym debiucie w trójkolorowych barwach wracający po kontuzji Michael Humphrey w 12 minut na parkiecie uzyskał 2 pkt (1/3 z gry), 4 zb. i 1 ast. Dało się zauważyć, że amerykański środkowy potrzebuje trochę czasu, aby wejść w rytm meczowy i zgrać się z drużyną. Oby zrobił to jak najprędzej, bo pod koszem jego wzrost (206 cm) może być dla „Wojskowych” bezcenny. Zwłaszcza wtedy, kiedy – jak w starciu z Wilkami – słabiej gra Aleksander Dziewa (6 pkt, 3/9 z gry, 0/1 z dystansu, 7 zb., 1 ast., 1 bl.).

WKS Śląsk Wrocław – King Szczecin 73:83 (15:16, 21:16, 13:29, 24:22)

STATYSTYKI (kliknij)

Punkty dla Śląska: Dorn 22 (1), Wojciechowski 14 (1), Chrabascz 12 (1), Joseph 10 (2), Dziewa 6, Łączyński 4, Gabiński 3 (1), Humphrey 2.

Punkty dla Kinga: Kikowski 24 (1), Melvin 19, McCauley 15 (1), Davis 8, Ware 7, Łapeta 6, Bartosz 4.

Prezentujemy galerię zdjęć z niedzielnego meczu (kliknij, aby powiększyć).