„Wojskowi” gromią „Kociewskie diabły” – Śląsk z 3. zwycięstwem z rzędu (galeria zdjęć)

W VI kolejce Energa Basket Ligi koszykarze Śląska Wrocław pokonali Polpharmę Starogard Gdański 107:75. Tym samym odnieśli oni 3. zwycięstwo z rzędu, a dodatkowo 1. raz w tym sezonie zdobyli co najmniej 100 punktów. Najbardziej przyczynił się do tego Elijah Stewart, który zaliczył rewelacyjny występ w ataku. W zaledwie 17,5 minuty Amerykanin zdobył aż 33 „oczka” na skuteczności 12/13 z gry, 5/5 zza łuku i 4/4 z linii. Stewart miał także 4 zb. (wskaźnik EVAL – 37). Poza nim dobrze spisali się Garrett Nevels (17 pkt, 3/3 z dystansu, 4 ast.), Aleksander Dziewa (15 pkt – wszystkie w 1. poł., 6/11 z gry, 4 zb.) i Ivan Ramljak (12 pkt, 8 zb., 3 prz.). WKS rzucał na świetnej skuteczności 61% z gry i 59% zza łuku, pewnie wygrał zbiórki (36:27) i zdeklasował rywala pod względem asyst (25:12). Hej, Śląsk!

Po tym, jak na przełomie 1. i 2. kwarty – od remisu 14:14 – „Trójkolorowi” zanotowali run 25:5 (16:0), prowadzili aż 39:19 na 5 minut przed przerwą. Całkowicie kontrolowali przebieg gry, a podczas wspomnianej serii punktowej prym w ofensywie Śląska wiedli Stewart (12 pkt) i Dziewa (6 pkt). Ogółem WKS zakończył 1. połowę serią 40:14 – schodził więc do szatni, prowadząc 54:28. Przez niemal całą 2. połowę przewaga wrocławian utrzymywała się w granicach 20–31 punktów. Wyższą różnicą Śląsk prowadził w trakcie ostatnich 34 sekund – Gordon rzutem wolnym ustalił wynik meczu na 107:75. Meczu, w którym „Trójkolorowi” byli o klasę lepsi.

W punktach z pola trzech sekund WKS wygrał z Polpharmą 52:32. Duża w tym zasługa Ákosa Kellera i Michała Gabińskiego – obaj zagrali wszechstronnie i byli mocnymi punktami Śląska pod koszem. Keller zaliczył 9 pkt (4/6 z gry), 6 zb., 4 ast., 1 prz. i 2 bl. Z kolei Gabiński zapisał na swoim koncie 7 pkt, 5 zb., 4 ast. i 1 prz.

Warto docenić również efektywny występ Kacpra Gordona, który w zaledwie 16 minut gry zdążył rozdać 6 ast.

WKS Śląsk Wrocław – Polpharma Starogard Gdański 107:75 (23:14, 31:14, 24:28, 29:19)

Punkty dla Śląska: Stewart 33 (5), Nevels 17 (3), Dziewa 15, Ramljak 12 (2), Keller 9, Jovanović 8 (2), Gabiński 7 (1), Musiał 2, Wójcik 2, Gordon 1, Tomczak 1.

Punkty dla Polpharmy: Haney 23 (5), Allen 16, Olisemeka 12, Washington 11, Walda 6, Chorab 4, Itrich 3.

Poniżej galeria zdjęć z meczu (kliknij, aby powiększyć).