„Wojskowi” zatopili Arkę. Zacięty bój i świetna postawa Śląska w dogrywce (galeria zdjęć)

Po niezwykle emocjonującym starciu WKS Śląsk Wrocław pokonał u siebie Asseco Arkę Gdynia 85:74. W starciu V kolejki PLK do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka – „Wojskowi” tryumfowali w niej jednak 11:0! Choć WKS wygrał 1. odsłonę 24:10, nie utrzymał swojej przewagi w 2. kwarcie, którą Asseco wygrało 30:18. Do końca regulaminowego czasu gry kibice obserwowali walkę kosz za kosz. Z kolei w ostatnich sekundach 4. odsłony S. Jovanović ze Śląska i M. Malczyk z Arki popełnili po stracie, więc drużyny czekało kolejne 5 minut rywalizacji. W dogrywce zaś „Trójkolorowi” bronili znakomicie, sprawiając, że Asseco przestrzeliło wszystkie 7 rzutów z gry i zaliczyło 3 straty. Tym samym WKS odniósł 2. zwycięstwo z rzędu. Hej, Śląsk!

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Garret Nevels, który zagrał wszechstronnie i efektywnie. Amerykanin zdobył 25 pkt (11/15 z gry, 3/5 z dystansu), zapisując na swoim koncie także 7 zb., 6 ast. i 3 prz. (wskaźnik EVAL – 33). Świetnie wypadł Ivan Ramljak, autor double-double złożonego z 20 „oczek” i 12 zb. (Chorwat zaliczył też 5 prz.). W Śląsku wyróżniał się jeszcze Strahinja Jovanović, notując 19 pkt, 3 zb., 4 ast. i 1 prz.

„Wojskowi” byli lepsi na tablicach – wygrali zbiórki 41:35 i bloki 4:1. Ponadto ograniczyli Arkę do skuteczności 45% z gry (29/65) i 27% zza łuku (7/26) oraz wymusili 22 straty. Duża liczba błędów Asseco przełożyła się na to, że w punktach ze strat Śląsk pokonał rywala 21:11, natomiast w punktach z kontrataku – 16:6. Agresywna obrona WKS-u przełożyła się na 10 prz. wrocławian – to ich najlepszy wynik w tym sezonie.

WKS Śląsk Wrocław – Asseco Arka Gdynia 85:74 (24:10, 18:30, 20:20, 12:14 + 11:0)

STATYSTYKI

Punkty dla Śląska: Nevels 25 (3), Ramljak 20 (2), Jovanović 19 (1), Stewart 6, Dziewa 5 (1), Gabiński 5 (1), Keller 3, Zagórski 2.

Punkty dla Arki: Wołoszyn 17 (3), Żołnierewicz 17 (1), Szubarga 13 (1), Witliński 10, Hrycaniuk 8, Kaszowski 6 (2), Dylewicz 2, Malczyk 1.

Prezentujemy galerię zdjęć z czwartkowego meczu (kliknij, aby powiększyć).