„Trójkolorowi” zdeklasowali Kinga! Śląsk z 3. zwycięstwem z rzędu (galeria zdjęć nr 1)

Koszykarze Śląska odnieśli 3. ligowe zwycięstwo z rzędu, pokonując Kinga Szczecin 91:73. Trio Elijah Stewart – Strahinja Jovanović – Aleksander Dziewa zdobyło dla „Wojskowych” aż 70 „oczek”: Stewart 30 (zanotował także 6 zb. i 3 prz.), Jovanović 22 (6 zb., 9 ast.), Dziewa 18 (8/13 z gry, 6 zb., 4 bl.). Kluczowy wpływ na rezultat końcowy miały 2. i 4. kwarta – Śląsk wygrał je łącznie 54:34. Do tryumfu WKS-u przyczyniła się także jego agresywna obrona (11 prz. i 6 bl. wrocławian). Zespół Olivera Vidina wymusił 18 strat szczecinian i rzucił po nich 24 punkty. Tymczasem „Trójkolorowi” popełnili jedynie 7 strat (i tylko 2 w 2. połowie), po których Wilki Morskie zdobyły 2 punkty. WKS zaliczył 7. zwycięstwo w swoim 10. meczu w trwającym sezonie Energa Basket Ligi. Hej, Śląsk!

WKS Śląsk Wrocław – King Szczecin 91:73 (16:19, 30:18, 21:20, 24:16)

Punkty dla Śląska: Stewart 30 (5), Jovanović 22 (2), Dziewa 18, Ramljak 7 (1), Gabiński 6 (1), Keller 4, Gordon 2, Żeleźniak 2.

Punkty dla Kinga: Bartosz 19, Schenk 15 (1), Davis 14 (3), Melvin 8 (2), Fakuade 7 (1), Wilczek 7 (1), Łapeta 3.

Przedstawiamy galerię zdjęć z meczu Śląsk – King (kliknij, aby powiększyć).