Wymagające starcie z Pogonią Prudnik i 5. zwycięstwo TBS Śląska z rzędu – filmowa relacja Sportgame

TBS Śląsk II Wrocław pokonał Pogoń Prudnik 84:77 po zaciętym starciu w Hali Kosynierka. W całym meczu „Trójkolorowi” prowadzili jedynie przez 5 minut, ale 4. kwartę zakończyli serią 13:0 i odnieśli 5. zwycięstwo z rzędu. Ostatnie 6 minut Śląsk wygrał natomiast 17:4. Wśród podopiecznych Jerzego Chudeusza 5 zawodników miało dwucyfrowy dorobek strzelecki: Szymon Tomczak (14; 6 zb.), Tomasz Żeleźniak (13; 9 zb., 3 prz.), Szymon Walski (12; 4 zb.), Sebastian Bożenko (12; 6 ast.) i Aleksander Leńczuk (11; 4 ast., 3 prz.). W tym sezonie 1. ligi WKS (bilans 5–0) nie doznał jeszcze żadnej porażki.

Serwis Sportgame zrelacjonował zwycięski mecz Śląska z Pogonią. Z materiału filmowego można dowiedzieć się, jak przebiegała rywalizacja obu zespołów. Można w nim także zobaczyć sporo akcji z sobotniego pojedynku: