WKS przegrał z Siarką po zaciętym meczu. Gorzka porażka komplikuje sytuację Śląska

Po niezwykle wyrównanym meczu WKS przegrał na wyjeździe z KKS Siarka Tarnobrzeg S.A. 71:73. To kolejny mecz w tym sezonie, w którym Śląsk Wrocław poniósł porażkę po zaciętej końcówce. Przegrana w Tarnobrzegu znacznie utrudni także „Wojskowym” walkę o fazę play-off. Najlepszym strzelcem Śląska był dziś A. Dziewa, autor 21 pkt. (7/9 z gry, 3/3 zza łuku) i 5 zb. Dobrze zagrali również K. Michałek (10 pkt., 4 zb., 2 prz.), M. Bluma (9 pkt., 11 zb.) i J. Grzeliński (9 pkt., 4 zb., 5 ast.), który miał jednak problemy ze skutecznością (4/14 z gry, 0/8 za 3). Choć „Trójkolorowi” pozwolili rywalom trafić 26% rzutów zza łuku (4/15), wymusili aż 19 strat oraz wygrali zbiórki (38:36) i asysty (16:11), nie odnieśli zwycięstwa na trudnym terenie.

Przez pierwsze 1,5 minuty obie drużyny spudłowały po 2 rzuty i popełniły po 1 stracie. Wynik otworzył Paweł Nowicki (wychowanek Śląska), który zdobył 2 „oczka” dla Siarki. Punktami spod kosza odpowiedział mu Karol Michałek – wtedy też rozpoczęła się rywalizacja punkt za punkt, którą obserwowaliśmy niemal przez cały mecz. W połowie kwarty „Wojskowym” udało się jednak minimalnie odskoczyć – po „trójce” Blumy było 12:7. Niestety gospodarze zrewanżowali się serią 7:0, dzięki której prowadzili 14:12. Następnie przez ponad 2 minuty żaden z zespołów nie mógł trafić do kosza. W końcu zrobiła to Siarka, która po akcji „2 + 1” Szymona Długosza powiększyła swoją serię do 10:0 i wygrywała 17:12. Ostatecznie po 1. kwarcie na tablicy widniał wynik 18:14 dla tarnobrzeżan.

WKS świetnie zaczął 2. odsłonę – wykonał run 6:0, co pozwoliło mu prowadzić 20:18. Kilka akcji później po trafieniu Staniosa miejscowi wygrywali 25:23 i Śląsk musiał gonić przez następne 4 minuty. Udało mu się odzyskać prowadzenie po punktach „Grzela” na 3 minuty przed zakończeniem 1. połowy. Na 54 sekundy przed przerwą z dystansu przymierzył Ratajczak – było 41:38 dla wrocławian. Za moment 2 osobiste trafił jednak Glapiński, po nim 1 punkt z linii dorzucił Niedźwiedzki i przed 2. połową mieliśmy remis 41:41. Mecz był bardzo ofensywny i nic nie wskazywało na to, że obraz gry zmieni się po przerwie.

Na początku 3. kwarty nieznacznie przeważała Siarka – kiedy minęły 3 minuty, wygrywała 47:42 dzięki „trójce” Nowickiego. Znakomity fragment zaliczył jednak Aleksander Dziewa, który zdobył 10 „oczek” w 4 minuty. Celnym rzutem zza łuku dał Śląskowi prowadzenie 54:53. Skutecznym rzutem wolnym wyrównał Długosz, ale potem Dziewa popisał się akcją „2 + 1” – wrocławianie wygrywali 57:54! W sumie Olek zdobył więc 13 punktów w 5 minut. Niestety kwartę lepiej zakończyła Siarka, która zdobyła 4 „oczka” bez odpowiedzi i przed decydującą odsłoną prowadziła 58:57. W Hali MOSiR emocje sięgały zenitu.

Nie inaczej było w 4. kwarcie. Tarnobrzeżanie w 2 minuty uciekli na 5 punktów (65:60), ale WKS wykorzystał kolejne 2 minuty, aby doprowadzić do remisu 67:67. Później 2 osobiste trafił Niedźwiecki, więc Siarka wygrywała 69:67. Wyrównał Jakub Musiał, który trafił z półdystansu. Następnie trafieniami za 2 „oczka” wymienili się Długosz i Bluma – był remis po 71 na 3 minuty i 42 sekundy przed końcem. Od tej chwili na kolejne punkty musieliśmy czekać 3 minuty. Zdobył je Nowicki, który trafił lay-up na 47 sekund przed syreną końcową. Jak się później okazało, były to punkty na wagę zwycięstwa. Co prawda po chwili wyrównał Dziewa, ale sędziowie uznali, że pociągnął przy tym za siatkę od kosza i nie zaliczyli punktów. Po drugiej stronie stratę popełnił Stanios i „Trójkolorowym” zostało 9 sekund. Po faulu na Grzelińskim goście mieli już tylko 2 sekundy na akcję. W tym czasie rzut z dystansu oddał Musiał, ale chybił. Śląsk przegrał 71:73 i spadł na 9. pozycję w tabeli, zamieniając się miejscami z Siarką. Tym samym walcząc o play-offy, WKS nie może już liczyć tylko na siebie.

Kolejny pojedynek WKS stoczy 14 lutego – w Walentynki podejmie Pogoń Prudnik w Hali AWF. Mecz rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety można nabywać w salonach Empik i punktach STS oraz na stronie https://www.kupbilet.pl/.

KKS Siarka Tarnobrzeg – WKS Śląsk Wrocław 73:71 (18:14, 23:27, 17:16, 15:14)

Punkty dla Siarki: Nowicki 15 (1), Niedźwiedzki 13, Długosz 12, Czyżnielewski 11 (2), Rypiński 10 (1), Gazarkiewicz 7, Stanios 5.

Punkty dla Śląska: Dziewa 21 (3), Michałek 10, Bluma 9 (1), Grzeliński 9, Ratajczak 8 (2), Musiał 5 (1), Pławucki 4, Żeleźniak 3 (1), Stawiak 2.

Po niezwykle wyrównanym meczu #WKS przegrał na wyjeździe z KKS Siarka Tarnobrzeg S.A. 71:73. To kolejny mecz w tym…

Publié par SLASK.polskikosz.pl sur samedi 3 février 2018

Źródła: WKS Śląsk Wrocław, Facebook / SLASK.polskikosz.pl (https://www.facebook.com/SLASK.polskikosz/), Twitter / SLASK.polskikosz.pl (https://twitter.com/slaskpolskikosz).