Defensywny mecz dla Żaka. MKKS zakończył serię Śląska (galeria zdjęć)

W zaległym meczu XVII kolejki 1. ligi TBS Śląsk II przegrał z Żakiem Koszalin 61:69, kończąc swoją serię zwycięstw na 3 z rzędu. O porażce „Wojskowych” przesądziła słaba 1. połowa, którą Żak wygrał 37:26. W całym starciu WKS trafił jedynie 38% rzutów z gry (24/63) i 22% rzutów zza łuku (4/18), popełnił także 15 strat. Chociaż jednocześnie ograniczył koszalinian do podobnej skuteczności (42% z pola, 27% za 3) i wymusił 16 strat, a do tego w Żaku punktowało zaledwie 5 zawodników, to w 4. kwarcie goście wydarli Śląskowi zwycięstwo serią 9:2 (prowadzili po niej 69:59 na pół minuty przed końcem zmagań). Ponadto MKKS wygrał zbiórki 47:35. Wśród „Trójkolorowych” najlepiej spisał się Kacper Gordon, zaliczając 19 pkt, 5 ast., 4 prz. W ataku liderem Żaka był Jakub Dłoniak – gracz Śląska z sezonu 2014/15 zdobył 26 „oczek” (5/11 zza łuku). Z kolei double-double miał Darrell Harris (19 pkt + 14 zb.; 9/13 z gry, 2 prz.). Zespół Dušana Stojkova z bilansem 10–10 zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli.

TBS Śląsk II Wrocław – MKKS Żak Koszalin 61:69 (18:21, 8:16, 22:17, 13:15)

Punkty dla Śląska: Gordon 19 (2), Góreńczyk 9, Zagórski 9, Tomczak 8, Bożenko 4, Leńczuk 4, Marchewka 3 (1), Walski 3 (1), Wójcik 2.

Punkty dla Żaka: Dłoniak 26 (5), Harris 19, Tomaszewski 15 (1), Sewioł 5, Pryć 4.

Poniżej galeria zdjęć z meczu Śląsk – Żak (kliknij, aby powiększyć).