Derby dla WKK, Śląsk II wysoko przegrywa – relacja Sportgame

W pierwszoligowych derbach Wrocławia górą WKK. Zespół Tomasza Niedbalskiego pokonał 85:65 TBS Śląsk II, dla którego była to 5. porażka w 12. meczu rozgrywek. WKS przegrał 2. połowę aż 28:44 (a samą 3. kwartę – 14:29). Decydujący wpływ na wynik miały rzuty z dystansu – WKK trafiło ich 11 na skuteczności 44%, natomiast Śląsk trafił zaledwie 3/18 „trójek” (17%). W dodatku „Wojskowi” dużo gorzej dzielili się piłką (asysty przegrane 15:26). Największy wkład w zwycięstwo WKK miał kapitan Jakub Koelner, autor 17 pkt (6/9 z gry, 3/5 z dystansu), 5 zb. i 9 ast. W Śląsku liderami byli Szymon Tomczak (double-double: 12 „oczek” i 13 zb.) oraz Jakub Musiał (12 pkt).

Wideo-relację z derbowego meczu przygotował serwis Sportgame. Można w niej usłyszeć, jak przebiegało starcie wrocławskich zespołów i którzy gracze wyróżniali się w poszczególnych kwartach. Materiał zawiera także komentarz Tomasza Niedbalskiego – szkoleniowca zwycięskiej drużyny.