Pewna wygrana TBS Śląska z Wisłą Kraków – relacja Sportgame

TBS Śląsk II Wrocław rozgromił u siebie Wisłę Kraków 111:85. Rezerwy „Wojskowych” kontrolowały przebieg gry niemal przez cały mecz – pierwsze 3 kwarty wygrały łącznie aż 93:58. I choć ostatnie 10 minut Śląsk przegrał 18:27, nie wpłynęło to znacząco na rezultat końcowy. Wśród „Trójkolorowych” prym wiódł duet Szymon Tomczak (26 pkt, 10/13 z gry, 7 zb., 3 ast.) – Sebastian Bożenko (double-double: 22 pkt i 11 ast.; 6 prz.). Dobrze spisali się także Aleksander Leńczuk (18 pkt, 4 ast.) oraz Jan Wójcik (double-double: 10 pkt i 10 zb.; 4/4 z gry, 3 ast.). Zespół Jerzego Chudeusza rozegrał świetny mecz w ataku, pobijając swoje drużynowe rekordy sezonu w punktach (111), trafieniach z dystansu (12) i asystach (30). Z bilansem 7–4 wrocławianie zajmują 5. miejsce w tabeli 1. ligi.

W załączonej relacji serwisu Sportgame można usłyszeć o tym, co działo się w poszczególnych kwartach spotkania. Materiał filmowy przedstawia także akcje obu zespołów – głównie Śląska – z 1. połowy: