Świetna 2. połowa i bolesna porażka Śląska z Miastem Szkła (galeria zdjęć)

TBS Śląsk II przegrał z Miastem Szkła Krosno 82:83 po dramatycznej końcówce i zwycięskim rzucie Dariusza Oczkowskiego na 9 sek. przed końcem meczu. Jeszcze 20 sek. przed syreną końcową Śląsk był na prowadzeniu (82:81) dzięki trafieniu Kacpra Marchewki z półdystansu. Z kolei po odpowiedzi Oczkowskiego potencjalny rzut na wygraną przestrzelił Gordon. Rozgrywający był jednak najlepszym zawodnikiem Śląska, notując 19 pkt, 3 zb., 9 ast., 2 prz. Bardzo dobrze wypadli także Marchewka (21 pkt, 3 zb.) oraz Jan Wójcik (14 pkt, 8 zb.). Po przerwie WKS odrobił 10 „oczek” straty z 1. połowy, wygrywając ostatnie 2 kwarty 47:38. Dodatkowo zwyciężył w zbiórkach 37:33 (w tym 17:7 w ofensywnych!) i wymusił 19 strat rywala. Z drugiej strony, trafiał z wyraźnie niższą niż Miasto Szkła skutecznością z gry (40% – 56%), z pola 3 sek. (50% – 64%) i zza łuku (30% – 47%), jak również popełnił 13 strat.

TBS Śląsk II Wrocław – Miasto Szkła Krosno 82:83 (16:27, 19:18, 26:21, 21:17)

STATYSTYKI (kliknij)

Punkty dla Śląska: Marchewka 21 (2), Gordon 19 (2), Wójcik 14, Leńczuk 10 (2), Bożenko 8, Zagórski 7 (1), Walski 3.

Punkty dla Miasta Szkła: Janik 17 (3), Ciesielski 16 (1), Oczkowski 14 (3), Rompa 12, Sobiech 11, Zaguła 10, Dawdo 3.

Przedstawiamy galerię zdjęć z meczu Śląsk – Księżak (kliknij, aby powiększyć).