Ambitny Śląsk postraszył Lions w pucharowym debiucie Erdoğana (galeria zdjęć)

Koszykarze Śląska przegrali u siebie z London Lions 76:83 w swoim 1. spotkaniu pod wodzą Ertuğrula Erdoğana w EuroCup. Zespół „Trójkolorowych” walczył ambitnie, o czym świadczą seria 16:3 – którą WKS zaliczył na przełomie 1. i 2. połowy – oraz łączny wynik 37:32 dla wrocławian z 2. i 3. kwarty. Londyńczycy zagrali jednak dojrzalej i równiej, nieco lepiej trafiając z gry (44% a 39%), wygrywając zbiórki 42:36, a asysty – 14:9. Wśród „Wojskowych” po 18 „oczek” zdobyli Vasa Pušica (5/13 z gry, 7/7 za 1, 5 zb.), Łukasz Kolenda (5/7 za 3), Jeremiah Martin (5 zb.). Tymczasem w Lions nie do zatrzymania byli Miye Oni (double-double: 22 pkt, 12 zb.) oraz Jordan Taylor (23 pkt, 7 zb., 3 prz.). Dla Śląska to 14. porażka na 15 spotkań tego sezonu 7DAYS EuroCup. Wrocławianie zajmują 10. (ostatnie) miejsce w gr. B, bez szans na awans do następnej rundy.

WKS Śląsk Wrocław – London Lions 76:83 (24:30, 12:10, 25:22, 15:21)

Punkty dla Śląska: Kolenda 18 (5), Martin 18, Pušica 18 (1), Parachouski 10, Ramljak 5, Mitchell 3 (1), Gołębiowski 2, Tomczak 2.

Punkty dla Lions: Taylor 23 (3), Oni 22 (3), Zubčić 12 (2), Dekker 11, Best 8 (1), Sharma 4, Soluade 3 (1).

Poniżej galeria zdjęć z meczu Śląsk – Lions (kliknij, aby powiększyć).