Derby dla Górnika. Rezerwy Śląska oddaliły się od play-offów (galeria zdjęć)

Rezerwy Śląska uległy Górnikowi Wałbrzych 57:69 i przegrały 2. mecz z rzędu. Choć na początku 4. kwarty „Trójkolorowi” przegrywali tylko 3 „oczkami” (48:51), to w kluczowych fragmentach bardziej doświadczony Górnik pokazał klasę. W 6,5 minuty wałbrzyszanie zaliczyli serię 16:6 (w tym 11:3 oraz 9:0) i wyszli na prowadzenie 67:54, kiedy na grę pozostało 67 sekund. Do zwycięstwa poprowadził ich Krzysztof Jakóbczyk – były obrońca WKS-u, autor 26 pkt. Prym w zespole Dušana Stojkova wiedli natomiast Tomasz Żeleźniak (double-double: 11 pkt, 13 zb.) i Kacper Gordon (12 pkt, 6 ast., 2 prz.). Derby Dolnego Śląska obfitowały w twardą walkę oraz fizyczną, agresywną obronę. Świadczą o tym ofensywne statystyki obu drużyn: niska skuteczność z gry (WKS – 30,4%; Górnik – 39,7%), a także liczba strat (WKS – 17; Górnik – 20). Z kolei pod względem liczby zdobytych „oczek” piątkowe starcie było najgorsze w sezonie i dla TBS Śląska (57 pkt – wcześniej 63 pkt z Dzikami), i dla Górnika (69 – już 3. raz w bieżących rozgrywkach). Porażka komplikuje sytuację „Wojskowych” w kontekście ich walki o awans do play-offów. Teraz wrocławianie muszą nie tylko wygrać kolejne mecze, ale i liczyć na porażki swoich rywali.

TBS Śląsk II Wrocław – Górnik  Trans.eu Wałbrzych 57:69 (8:12, 12:17, 20:19, 17:21)

Punkty dla Śląska: Gordon 12 (1), Żeleźniak 11 (1), Rompa 8 (2), Wójcik 7, Marchewka 7, Kozłowski 5, Strzępek 4, Azimka 3.

Punkty dla Górnika: Jakóbczyk 26 (4), Wróbel 12, Bojanowski 9 (1), Cechniak 7, Zywert 5, Malesa 4, Ochońko 4, Ratajczak 2.

Poniżej galeria zdjęć z meczu Śląsk – Górnik (kliknij, aby powiększyć).