Dominacja w 4. kwarcie i tryumf Śląska w hali WKK (galeria zdjęć)

W derbach Wrocławia na zapleczu ekstraklasy TBS Śląsk II pokonał na wyjeździe WKK 82:70. Zespół Dušana Stojkova zdominował 4. kwartę, którą wygrał 19:6 – ograniczył w niej WKK do skuteczności 1/13 z gry (8%) oraz wymusił 5 strat przeciwnika. Na minutę przed końcem decydującej odsłony „Wojskowi” zakończyli w ataku serię 12:0. Dzięki niej doszli od straty 68:69 do prowadzenia 80:69 i zapewnili sobie zwycięstwo. W Śląsku rewelacyjny występ zanotował Szymon Tomczak – autor 26 pkt (12/16 z gry, 2/3 z linii), 14 zb. (6 ofensywnych), 5 ast., 3 prz. i 1 bl. (eval 42!). Świetnie spisał się także Kacper Gordon, zaliczając 22 pkt (6/12 z gry, 8/10 z linii), 3 zb. i 4 ast. WKS wygrał zbiórki 45:39, w tym zbiórki w ataku 13:8, co przełożyło się też na jego wyraźne zwycięstwo w punktach 2. szansy (11:2). Po wygranej z rywalem zza miedzy „Trójkolorowi” wyrównali swój bilans zwycięstw i porażek w 1. lidze. Aktualnie z bilansem 5–5 zajmują 6. miejsce w tabeli.

WKK Wrocław – TBS Śląsk II Wrocław 82:70 (28:20, 11:20, 25:23, 6:19)

Punkty dla WKK: Ochońko 17 (1), Wilczek 15 (3), Koelner 9 (3), Prostak 9 (1), Patoka 5, Madray 4, Wątroba 4, Matusiak 4, Chrabota 3 (1).

Punkty dla Śląska: Tomczak 26, Gordon 22 (2), Bożenko 11 (3), Leńczuk 9 (1), Wójcik 7, Strzępek 3 (1), Marchewka 3 (1), Góreńczyk 1.

Przedstawiamy galerię zdjęć z meczu WKK – TBS Śląsk II (kliknij, aby powiększyć).