Mistrz za mocny. Śląsk przegrał półfinał z Zastalem 0:3 (galeria zdjęć)

WKS Śląsk przegrał z Zastalem Zielona Góra 75:80 w 3. meczu półfinału PLK i serię z mistrzem Polski zakończył porażką 0:3. Chociaż Zastal przeważał w 1. kwarcie (prowadził m.in. 10:2 i 20:11), a przed końcem 1. połowy uciekł WKS-owi na 12 „oczek” (43:31), to całe starcie było zacięte – o jego wyniku zdecydowała dopiero ostatnia minuta. Zielonogórzan do zwycięstwa poprowadził Rolands Freimanis, autor 24 pkt (9/14 z gry) i 5 zb. Poza nim w Zastalu świetnie wypadli David Brembly (16 pkt, 9 zb.) oraz Geoffrey Groselle (double-double: 12 pkt i 10 zb.; 3 bl.), zaś kluczowe akcje rozgrywał kapitan Łukasz Koszarek (po 7 pkt i ast., 2 prz.). Liderami „Trójkolorowych” byli Aleksander Dziewa (18 pkt, 8/11 z gry, 6 zb., 2 bl.) i Kyle Gibson (18 pkt, 7/12 z pola, 5 zb.). Swój najlepszy występ w tej serii zaliczył Ivan Ramljak (11 pkt, 6 zb., 2 prz.), który przestrzelił jednak 2 kluczowe rzuty wolne na 107 sek. przed końcem. Śląsk trafiał z solidną skutecznością z gry (48%) i zdobył nieco więcej punktów w „pomalowanym” (32:30), ale był gorszy w zbiórkach (31:37) i punktach 2. szansy (6:19). Porażka w półfinale oznacza, że WKS powalczy z Legią o brązowy medal Energa Basket Ligi. Inauguracyjny mecz serii (rozgrywanej do 2 zwycięstw którejś z drużyn) odbędzie się 28 kwietnia.

WKS Śląsk Wrocław – Enea Zastal BC Zielona Góra 75:80 (17:20, 16:23, 25:18, 17:19)

Punkty dla Śląska: Gibson 18 (2), Dziewa 18 (1), Ramljak 11, McCauley 8, Jovanović 8, Stewart 6, Szlachetka 6 (2).

Punkty dla Zastalu: Freimanis 24 (3), Brembly 16 (3), Groselle 12, Richard 9 (1), Bērziņš 7, Koszarek 7 (1), Bowlin 3 (1), Sulima 2.

Poniżej galeria zdjęć z meczu Śląsk – Zastal (kliknij, aby powiększyć).