Śląsk pokonał Spójnię po dogrywce! Szymon Tomczak show w końcówce (wideo)

Śląsk Wrocław po dogrywce zwyciężył u siebie Spójnię Stargard 95:94! Bohaterem końcówki meczu został Szymon Tomczak.  Młody środkowy WKS-u spędził na boisku tylko 12 minut, lecz w 4. kwarcie i dogrywce zablokował 2 rzuty, które mogły dać Spójni wygraną. Łącznie Tomczak zapisał na swoim koncie 3 pkt (1/2 z gry, 1/2 z linii), 4 zb. i 2 bl. Wykazał się także wielkim sercem do gry i stalowymi nerwami, dzięki czemu przechylił szalę zwycięstwa na korzyść wrocławian.

W ostatniej akcji 4. odsłony – przy remisie 83:83 – Szymon Tomczak zablokował Tomasza Śniega. Tymczasem w dogrywce najpierw zaliczył kluczową zbiórkę w ataku i podał do Kyle’a Gibsona, a ten 5,5 sekundy przed końcem spotkania zdobył dla „Trójkolorowych” zwycięskie punkty z półdystansu (95:94).

Na 2 sekundy przed syreną końcową Tomczak zablokował natomiast rzut Baylee Steele’a zza łuku. W efekcie WKS pokonał Spójnię po raz 2. w tym sezonie – znów 1 punktem i znów po bloku w ostatniej akcji. Hej, Śląsk!

Materiał filmowy: Energa Basket Liga