Śląsk zdobył Młodzieżowy Puchar Polski – czwarty rok z rzędu! (galeria zdjęć)

WKS Śląsk z Młodzieżowym Pucharem Polski 2024! Zespół prowadzony przez Jacka Krzykałę i Piotra Portasa wygrał turniej finałowy, pokonując najpierw WKK Wrocław 76:69, a następnie gospodarza – GAK Gdynia – 71:68. Derbowy półfinał był niezwykle wyrównany. Po 1. połowie „Wojskowi” przegrywali 2 punktami, natomiast po 3. kwarcie  – 1 punktem. Awans do ścisłego finału zapewniła im koncertowa gra w 4. odsłonie, w której WKS zaliczył serię 17:2 (13:0), dzięki czemu 2,5 minuty przed końcem odskoczył WKK na 13 „oczek” (71:58) i nie pozwolił już rywalowi na zbyt wiele. Śląskowi przewodził Szymon Nowicki, autor double-double złożonego z 22 pkt oraz 12 zb. Wyróżniali się także Karol Kankowski (12 pkt, 7 zb.) z Jędrzejem Musiałem (8 pkt, 5 ast., 4 prz.).

Zacięta rywalizacja finałowa z GAK-iem Gdynia poskutkowała remisem 37:37 przed rozpoczęciem 3. kwarty. W niej trójmiejska drużyna była jednak lepsza o 5 „oczek” (18:13), dodatkowo przez 5 minut decydującej partii zbudowała 9-punktową przewagę (64:55). Tymczasem wrocławianie w zaledwie 157 sek. doprowadzili do remisu 66:66, wychodząc na prowadzenie 68:66 po następnej swojej akcji. Prowadzenie Śląsk dowiózł do końca – wynik lay-upem ustalił Nowicki, znów będący jednym z liderów WKS-u (17 pkt, 5 zb., 2 bl.). Poza nim świetnie wypadli Borys Baran (18 pkt, 5 zb.) oraz Musiał (10 pkt, 3 prz.).

W 5. edycji tych rozgrywek „Trójkolorowi” zdobyli 4. Młodzieżowy Puchar Polski z rzędu! MVP turnieju finałowego został Jędrzej Musiał, który otrzymał też nominację do najlepszej piątki turnieju. Spośród zawodników Śląska znalazł się w niej jeszcze Szymon Nowicki. Gratulujemy, „Wojskowi”!

PÓŁFINAŁ MŁODZIEŻOWEGO PUCHARU POLSKI 2024

Exact Systems Śląsk Wrocław – WKK Wrocław 76:69 (20:17, 14:19, 20:19, 22:14)

Punkty dla Śląska: Nowicki 22 (1), Kankowski 12, Maksymilian Leniec 10, Baran 10, Musiał 8 (2), Krysiewicz 6, Mateusz Leniec 6, Ptak 2.

Punkty dla WKK: Szarbatke 17 (2), Prochorowicz 16 (1), Walczak 15 (1), Perczak 14 (1), Galewski 3, Rychlik 3 (1), Karwik 1.

FINAŁ MŁODZIEŻOWEGO PUCHARU POLSKI 2024

Exact Systems Śląsk Wrocław – Energa GAK Gdynia 71:68 (18:16, 19:21, 13:18, 21:13)

Punkty dla Śląska: Baran 18 (1), Nowicki 17 (2), Musiał 10, Maksymilian Leniec 7, Stolarz 6 (1), Kankowski 6 (1), Mateusz Leniec 5 (1), Kaźmierczak 2.

Punkty dla GAK-u: Sternicki 21 (2), Kiejzik 12 (2), Ponitka 11 (1), Kuten 8, Ozdowski 7 (1), Zabrocki 5 (1), Wilk 3 (1), Kośnik 1.

Przedstawiamy galerię zdjęć z półfinałowych derbów Śląsk – WKK (kliknij, aby powiększyć).