Wielkie emocje w Kosynierce! TBS Śląsk lepszy od Księżaka na inaugurację 1. ligi (galeria zdjęć)

W inauguracyjnym meczu 1. ligi rezerwy Śląska wygrały z Księżakiem Łowicz 92:88. Starcie w Hali Kosynierka było niezwykle zacięte i pełne zwrotów akcji. Ostatecznie to młody zespół „Wojskowych” przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść – chociaż bardziej doświadczony Księżak uchodził za faworyta. W Śląsku najlepiej zaprezentował się Kacper Gordon, autor 22 pkt (8/15 z gry), 2 zb. i 7 ast. Dobre występy zaliczyli także Tomasz Żeleźniak (16 pkt, 5 zb., 2 ast.) i Aleksander Leńczuk (13 pkt, 3 zb., 2 prz.). Duży wpływ na wynik miała seria 14:1, którą WKS zanotował w 2,5 minuty na zakończenie 2. kwarty (z 38:44 na 52:45). Hej, Śląsk!

„Trójkolorowi” wygrali zbiórki 42:33 – najbardziej przyczynili się do tego Jan Wójcik (8 zb.) i Szymon Tomczak (7 zb.). Przewaga Śląska na tablicach okazała się kluczowa dla rezultatu meczu. WKS rzucał bowiem na podobnej skuteczności co Księżak (46% – 52% z gry, 31% – 26% zza łuku, 68% – 63% z linii), a ponadto rozdał mniej asyst (15:18), zaliczył mniej przechwytów (4:8) i popełnił więcej strat (17:15).

TBS Śląsk II Wrocław – KS Księżak Łowicz 92:88 (25:27, 27:18, 18:21, 22:22)

STATYSTYKI (kliknij)

Punkty dla Śląska: Gordon 22 (3), Żeleźniak 16 (2), Leńczuk 13 (1), Tomczak 8, Zagórski 8 (1), Wójcik 7 (1), Bożenko 7 (1), Marchewka 6, Góreńczyk 5.

Punkty dla Księżaka: Stopierzyński 17, Kobus 16 (3), Fatz 15, Grod 14, Bodych 8, Kucharek 8 (1), Leszczyński 8 (1), Jakubiak 2.

Prezentujemy galerię zdjęć z niedzielnego meczu (kliknij, aby powiększyć).