Piorunująca 4. kwarta i ważny tryumf TBS Śląska nad Dzikami Warszawa (galeria zdjęć)

TBS Śląsk II zwyciężył Dziki Warszawa 96:77 i wygrał bardzo ważny pojedynek w kontekście walki o play-offy 1. ligi. Na wyniku końcowym zaważyła 4. kwarta, w której „Wojskowi” rozbili przeciwników 32:17. Mecz z Dzikami – rozgrywany w szybkim tempie i wymagający pod względem fizyczności – był popisem zespołowej gry wrocławian. Aż 6 zawodników Śląska zaliczyło bowiem 2-cyfrowy dorobek strzelecki (a 3 z nich skompletowało double-double): Aleksander Leńczuk (21; 5/9 z dystansu, 3 ast.), Szymon Tomczak (20 pkt i 10 zb.; 9/14 z gry, 3 ast.), Jan Wójcik (13 pkt i 13 zb.), Paweł Strzępek (13; 5 zb., 2 bl.), Tomasz Żeleźniak (11; 8 zb., 4 ast.) oraz Mateusz Szlachetka (10 pkt i 10 ast.; 4 zb.). Co więcej, drużyna Dušana Stojkova zdominowała walkę na tablicach (zbiórki – 52:33 dla WKS-u) i rozdała 27 asyst. Tym samym „Trójkolorowi” odnieśli swoje 3. zwycięstwo z rzędu, a dzięki temu – z bilansem 12–12 – utrzymali się na 8. pozycji w tabeli. Hej, Śląsk!

TBS Śląsk II Wrocław – Dziki Warszawa 96:77 (30:20, 19:28, 15:12, 32:17)

Punkty dla Śląska: Leńczuk 21 (5), Tomczak 20, Strzępek 13 (1), Wójcik 13 (2), Żeleźniak 11 (1), Szlachetka 10 (1), Gordon 5 (1), Rompa 2, Góreńczyk 1.

Punkty dla Dzików: Krefft 18 (2), Marchoff 12 (4), Wojtyński 11 (1), Grochowski 9 (1), Koźluk 8, Piliszczuk 7 (1), Dębski 6, Jarmakowicz 4, Gospodarek 2.

Przedstawiamy galerię zdjęć z meczu Śląsk – Dziki (kliknij, aby powiększyć).