WKS pewnie pokonał Stal w świątecznym hicie PLK (galeria zdjęć)

„Trójkolorowi” pokonali Stal Ostrów Wlkp. 83:68 w świątecznym hicie Energa Basket Ligi. Koszykarze Śląska mocno rozpoczęli starcie ze „Stalówką” – wygrali 1. kwartę 20:8, ograniczając w niej rywali do skuteczności 2/13 z gry i wymuszając ich 4 straty (w tym błędy 3 oraz 24 sek.). Z kolei w 4. kwarcie WKS wykonał run 12:5, dzięki któremu wyszedł na najwyższe prowadzenie w spotkaniu (83:65). Największy udział w zwycięstwie Śląska miał kapitan Ivan Ramljak – skrzydłowy zaliczył 19 „oczek” (8/13 z gry, 3/5 za 3), 9 zb., 2 ast., 2 bl. Znakomicie wypadł również Jakub Nizioł (12 pkt, 5 zb., 9 ast.), zaś Jeremiah Martin zanotował 15 pkt, 4 ast. oraz 8 prz. (rekord sezonu w PLK). Ofensywnie wrocławianie zdominowali Stal pod koszem – w polu 3 sek. zdobyli 36 „oczek” (58% celnych rzutów) przy 22 punktach ostrowian (38%), ale jednocześnie WKS trafił 13 „trójek”, przez co pobił swój najlepszy wynik w tym sezonie PLK. Hej, Śląsk!

WKS Śląsk Wrocław – BM Stal Ostrów Wielkopolski 83:68 (20:8, 21:23, 17:19, 25:18)

STATYSTYKI (kliknij)

Punkty dla Śląska: Ramljak 19 (3), Martin 15 (1), Nizioł 12 (2), Justice 11 (3), Kolenda 8 (2), Dziewa 8, Gołębiowski 6 (2), Parachouski 2, Tomczak 2.

Punkty dla Stali: Silins 18 (4), Perkins 17 (4), Djurišić 10 (1), Kulig 10 (1), Zębski 7, Thomas 6 (2).

Poniżej galeria zdjęć z meczu Śląsk – Stal (kliknij, aby powiększyć)